יום שישי, 11 ביולי 2014

ספיחים לצוק איתן.


ב-10 ליולי פרסמה אריאלה רינגל הופמן טור הסובב סביב מבצע צוק איתן.
ה"טוריסטית" הזאת אינה לטעמי גם בימים רגילים אבל הפעם הגדילה לעשות.
היא כותבת שמה שאיפיין את ראש הממשלה, שר הבטחון והרמט"כל במלחמת לבנון השניה היה שלוב של יהירות רשלנות ובורות צבאית. יורשה לי להעיר שאת אריאלה רינגל הופמן מאפיין שילוב של יהירות בורות כללית (לא רק צבאית) ותבוסתנות שמאלנית המדיפה צחנה.
אנו למדים שהיא קוראת ספרים שכן היא מביאה צטוט מתוך ספר חשוב והצטוט הוא מפי לורנס איש ערב. אחרי 2000 שנות קרבות אין כל צידוק שלא ללחום היטב. ציטוט שכל שומעו תצילנה אוזניו אלא שכל בדיקה, מעמיקה ככל שתהיה, לא תגלה את הקשר לעיניינינו.
בהמשך רומזת הכותבת לברור והידוע מה ברור ומה ידוע? והיא מדברת על רעשים שמחליטי ההחלטות אמורים לסנן ולהשאיר את הנכוחים . מימיה לא היתה הכותבת בחדר תדריכים של טייסת בטרם משימה, בקבוצת פקודות ברמה של יותר משינגימלים וודאי שלא היתה בישיבה של הקבינט או לשכת ראש אמ"ן. בכל האתרים האלה לא מדברים בלשון נראה  להם. גראה להם אומרים חבריה של אאאא ררר ההה.
בעיניה הצבא משול לאבירי ימי הביניים כבדים ומגושמים והכניסה הקרקעית היא לפי הזמנת החמאס אל תוך שטח ממולכד ורק נס יחולל את הפלא. איזה פלא?
וממשיכה הכותבת: כנראה שאין ברירה: על מטחי הטילים חייבים להגיב. וודאי הוא שמוטב היה לשלוח לחמאס מכתב רשום בו אריאלה מצהירה שהיא תנקוט בסנקציות אם לא יפחית החמאס את הירי לשניים שלושה טילים בשבוע. מכתב כזה המבטא את רחשי לב השמאל הוא יעיל ביותר, אין בו סיכון והוא ימצא חן בעיני אומות העולם.
ואז היא שולחת לעזה את כל מי שדעתו שונה משלה. והיא מחרטטת בלה בלה בלה  פעם ופעמיים ומבטיחה שהיא ושכמותה ישארו בחוץ.
את קולות יריביה היא מכנה התלהמות צווחנית. האומנם? באוזני רבים נשמעים דבריה כצירצור מעצבן שכל תכליתו הוא חוסר תכלית. היא מחדשת חידוש גדול ומעלה את שאלת המסגרת למבצע. שימו לב, המחליטים, אריאלה אומרת מסגרת! היא יודעת שהסכסוך לא יגמר שם והמחליטים חסרי הבינה לא יודעים מה אנו רוצים ומה אנו יכולים.
וכאן מגיע הטור לשיאו. מדובר בתקיפת חוליית הקומנדו הימי של החמאס ואיך החוליה הושמדה. נראה שהפריע לאריאלה שירו בהם על מנת להרוג. לטענתה שותפו בקרב מסוקים וטנקים. פצצה גרעינית לא היתה? לפי תורתה של ארקיאלה על צה"ל להקים חוליות רוגתקות. ובטרם תחילת ירי הרוגתקות היה צריך לשלוח להם ס.מ.ס. בו לציין שהם דומים לכלבי "עוקץ" המתאבדים ואינם יודעים כי מתאבדים הם, דברי אריאלה.
הטור מסתיים בקטע לא מובן על מטרת הקליפ של דובר צה"ל שלדבריה אומר הו כמה שאנחנו חזקים 
יש דרכים רבות להרעיל בארות.

אין תגובות: