יום ראשון, 22 בנובמבר 2015

יום א'  22/10/15
פיזור אוכלוסיה ועוורון
היום היתעלה ירון לונדון על עצמו כפי שלא היתעלה מעולם. הוא ראיין איזה דוקטורית הנקראית נורית אלפאסי. הנושא היה: לשם מה לעזעזאל צריך פזור אוכלוסיה?! למה לבזבז כסף על יישוב חדש?! הדוקטורית כנראה חברה של אותו יו"ר וועדה שלפני שנים גילתה שהרס בתי מחבלים אינו משפיע ואינו מפחית את הטרור. אידיוט.
הרבה טיעונים היו לה לדוקטורית וירון לונדון החרה והחזיק אחריה. היא רואה את משימת יישוב הארץ ופזור האוכלוסין כשריד מימי תחילת הציונות, שאז היתה סיבתה כבוש הארץ, והמשכה ב"שיגעון" של בן גוריון שדחף לאיכלוס הנגב. טיעון, לכאורה שריר, העלתה הדוקטורית באומרה שהמשכורות במרכז גבוהות יותר ושהן תמיד גבוהות היכן שהצפיפות גדולה יותר. עוד טענה מלומדת היתה לה שעלות בניית יישוב חדש עולה בין פי שתיים עד פי חמישה מהרחבת שכונות ביישוב קיים. והחכם ירון לונדון ציין שאפשר לגור בתל אביב ומי שרוצה לבקר בנגב יכול בנקל לנסוע אל החולות...
הבה נניח בצד את הסיבות הלאומיות כיבדות המשקל להקמת עיר או כפר חדשים. אבל עניין המיאוס  לגור בעיר צפופה לא היגיע לאוזניהם? וכי כל אלה שיצאו "מן העיר אל הכפר" מטומטמים? האם האורבניסט הבא בימים והדוקטורית סתורת השיער שתו מעודם כוס תה בהסבה על מרפסת הצןפה אל שקיעה< האם פרי הסרחון האורבני שהוא תוצאת הצפיפות לה הם מטיפים, האם הסרחון הזה הוא משאת נפשם?
כעת מובן למה שמאלנים מוכנים לוותר על חבלי מולדת. הרי אפשר לצופף עוד את הערים הקיימות ואת מרחבי הנגב ניתן בשימחה לאבו מאזן ולשותפיו הבדווים.
באמת ובתמים חשבתי את לונדון לאינטיליגנט. אבל אם על פיו היה נושק דבר היינו בצרות גדולות. העלות של יישוב חדש לא נמדדת במחיר דירה בו, אלא בהרחבת בסיס החיים והרווחה שלנו בארץ. פתח אטלס כלשהו ודוק. האם יש בארץ מתקדמת שטחים מתים? האם הרשת של כבישים, רכבות, תעלות, כפרים עיירות, מטרופולינים, מקומות מחייה לאנשים. מקומות מבחר לחיים בכל צורה שתעלה על דעתך. האם לא נחמץ ליבך למשמע חכמים כד"ר נורית אלפסי וירון לונדון הרוצים לחסוך למדינה עלות דירה ביישוב חדש במחיר צביונה העתידי של המדינה.
חיותה של מדינה נמדדת לא בשפיכת משאבים אל תוך הדייסה של תל אביב כקו של ההתנגדות הקטנה ביותר, אלא בהקצאת כוחות לפזור האוכלוסיה ככל האפשר תוך איזון העכשיו והמחר.
אלה הפוסלים דירה ביישוב חדש על פי מחירה נטו שייכים למחנה השמאל המטומטם.


אין תגובות: